Mimo, że sytuacja ekonomiczna wielu ludzi nie jest szczególnie dobra, w dalszym ciągu inwestują oni swoje pieniądze w nieruchomości. Coraz więcej osób zamiast decydować się na wynajem decyduje się na zakup własnego mieszkania lub dom. Generalnie tendencja ta jest zauważalna już od kilku lat kiedy to kredyty na mieszkania oraz taki z którego może być sfinalizowana budowa domu stały się dostępne dla większej ilości osób, a raty kredytu nie różnią się specjalnie od ceny miesięcznego najmu.

Po gruntownej analizie rynku okazuje się bowiem, że właściciele mieszkań naliczają bardzo wysokie ceny za wynajem, które niejednokrotnie przewyższają dochody danej osoby, co dodatkowo zniechęca do inwestowania w nieswoje mieszkanie. Dlatego też banki udzielają coraz więcej kredytów, a ludzie kupują działki, na których stawiają nawet niewielkie domy, które za kilkadziesiąt lat będą ich własnością. O dziwo, jest to o wiele bardziej opłacalne niż wynajem mieszkania.

Budowana domów metodą gospodarczą

Jeszcze do niedawna było to nie do pomyślenia, a na kupno działki i własne domy decydowali się nieliczni, którzy mieli odpowiednią kwotę pieniędzy. Dziś wystarczy odpowiednio wysoki zarobek i systematyczność w spłacie kredytu. Po załatwieniu wszystkich formalności bank udziela kredytu, a droga do posiadania własnego domu jednorodzinnego staje się o połowę krótsza i zmniejsza się wraz z postępem prac na budowie. Oczywiście nie zawsze kredy, za który możemy wybudować dom jest kwotą wystarczającą.

Najczęściej są to pieniądze przeznaczane na budowę domu parterowego lub większego oraz wyposażenie go w niezbędne instalacje. Jeśli dana osoba jest dobrze zorganizowana, a budowa jest przemyślana i racjonalna pieniądze z kredytu wystarczą jeszcze na odpowiednie doposażenie domu w niezbędne sprzęty, które dobrze wybrane będą służyć przez lata. Ważne jest w tym wypadku jednak, by wszystko odpowiednio zaplanować, a pieniędzy powinno wystarczyć na wszystko.